POŠTOVNÉ NAD 33 EUR ZADARMO!

Vyhľadávanie

S ktorým typom akné bojujete?

Ste zvedavý, aký typ akné máte? Pozrite sa na nižšie uvedený zoznam a zistite!

"Akné je najbežnejšou kožnou chorobou v USA, ktorá postihuje až 50 miliónov američanov ročne. Akné zvyčajne začína v puberte a postihuje mnoho adolescentov a mladých dospelých. Približne až 85% ľudí vo veku 12 až 24 rokov má skúsenosť s akné. " - Americká akadémia dermatológie

Nie si sám! Akné zďaleka nie je neobvyklé. Urobili sme zoznam o rôznych typoch akné, aby ste si mohli urobiť rýchle a rozumné rozhodnutie v liečbe akné!

Komedóny: sú upchaté vlasové folikuly v koži a môžu byť otvorené (čierne) alebo uzatvorené kožou (biela hlava). Sú upchaté z nadmerného mazu a mŕtvej pokožky a blokujú folikul. Najlepší spôsob, ako vyriešiť tento druh akné, je používať akné produkty, ktoré sú bez oleja a nevysušujú. Vysušovanie môže podráždiť pokožku ešte viac a zhoršiť stav.

Whiteheads: upchaté póry, ktoré zostávajú pod kožou a nie sú zapálené. Vyzerajú buď ako malá, tmavá farba na koži, alebo vyvýšená vyrážka s bielou hlavou.

Blackheads: sú komedóny, ktoré sú otvorené na povrchu kože. Vyzerajú čierne alebo tmavo hnedé, čo je spôsobené reakciou oleja na vzduchu.

Papuly: Vznikajúce ako malé, červené, fialové alebo ružové hrbole na koži, papuly sú biele alebo čierne, ktoré sa zapálili. Niekedy sú bolestivé a citlivé na dotyk. Nemajú žiadnu viditeľnú kvapalinu. Zberanie alebo stláčanie papuly môže spôsobiť zhoršenie zápalu a môže viesť k zjazveniu a infekcii.

Pustuly: Ďalšia verzia zapáleného pupienka, pustulát je vydutá koža, ktorá je plná žltkastého alebo belavého hnisu. Vyhnite sa "prasknutiu" pustúl, pretože to môže spôsobiť, že akné bude ešte horšie a môže to viesť až k zjazveniu.

Noduly: Uzlíky sú pevné na dotyk a môžu byť sfarbené alebo zapálené, a zvyčajne nie sú naplnené hnisom. Rozvíjajú sa hlboko v koži a môže trvať oveľa dlhší čas, aby sa preformovali na iné formy akné. Nevytláčajte si ich ani ich nestláčajte, pretože to môže tlačiť baktérie ďalej do pórov, čím sa udržiava zápal. Akné noduly nemôžu byť liečené iba prípravkami OTC.

Cysty: sú veľké, hnisavé lézie, ktoré vyzerajú podobne ako vred. Rovnako ako noduly, cysty sa vyvíjajú hlboko pod povrchom pokožky a nemôžu byť ošetrené iba produktmi OTC. Sú väčšie ako iné typy akné a sú citlivé na dotyk. Ľudia, ktorí majú cysty a noduly, sa považujú za osoby s ťažšou formou akné.

Akné Conglobata: Jedná sa o jeden z najťažších typov akné. Spôsobuje to prepojenie uzlín a cýst pod povrchom kože. Môže ovplyvniť nielen tvár, ale aj telo - hrudník, paže, krk, chrbát atď., čo často spôsobuje zjazvenie. Tento typ akné nie je veľmi častý a môže byť genetický.

Akné Rosacea: sa považuje za červenú vyrážku a malé červené hrbole, ktoré zvyčajne pokrývajú nos, tváre, čelo a bradu. Môže spôsobiť aj zápal vlasových folikulov a zvýšiť aktivitu mazových žliaz. Zvyčajne to ovplyvňuje belochov so svetlou kožou.

Späť k článkom

© 2019 KamedisTM. All right reserved

Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x