Vyhľadávanie

Skip Navigation Links > Naše Bylinky > Mydlový orech (Sapindus mukurossi)

Mydlový orech (Sapindus mukurossi)

Mydlový orech je starodávna botanická rastlina, ktorej plody sa už po stáročia používajú ako prírodný prostriedok pre celý rad kožných problémov. Je známe, že má protizápalové (1), antibakteriálne (2) a protiplesňové vlastnosti (3). Mydlovníkový strom tiež obsahuje vysokú koncentráciu saponínov, ktoré sú prirodzeným detergentom a ich penivé vlastnosti, ktoré sa využívajú ako základ pre mydlá a čistiace prostriedky.

Referencie:

1 Choi J, et al., Antinociceptive and anti-inflammatory effects of the saponin and sapogenins obtained from the stem of Akebia quinata. J Med Food. 2005, 8(1):78-85.

2 Ibrahim M, et al., Antimicrobial activity of Sapindus mukorossi and Rheum emodi extracts against H pylori: In vitro and in vivo studies. World J Gastroenterol. 2006 , 28;12(44):7136-42.

3 Anisimov MM, et al., Chemical structure and antifungal activity of a number of triterpenoids. Biol Bull Acad Sci USSR. 1979, 6(4):464-8.

Sapindus mukurossi

© 2023 KamedisTM. All right reserved

Mobilná verzia

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania. Ochrana osobných údajov