POŠTOVNÉ NAD 33 EUR ZADARMO!

Vyhľadávanie

4 príčiny vzniku akné

Máte záujem zistiť niektoré príčiny vzniku akné?

Hlavnou príčinou akné je nadprodukcia mazu a blokovanie folikulov, ktoré neumožnia, aby prebytočný maz opustil póry a to často vedie k ich upchatiu. Avšak, okrem zvýšenej produkcie mazu, hormónov a genetiky existujú aj iné faktory podporujúce vznik vyrážok, o ktorých by ste mali určite vedieť!

  1. Jedlo

Korenené potraviny obsahujú kyslý lykopén, ktorý môže zničiť hodnoty pH vašej pokožky a spúšťať tvorbu akné. Okrem korenených jedál dokážu rovnako pôsobiť aj potraviny ako chlieb, mliečne výrobky či čokoláda. Účinnou pomocou ako sa vyvarovať nepríjemných vyrážok spôsobených jedlom je, že budete väčšiu pozornosť venovať tomu, čo konzumujete a ako vaša pokožka reaguje.

  1. Stres

Ach, začarovaný kruh stresu a akné. So stresom prichádza akné a s akné prichádza ešte viac stresu! Kedykoľvek, keď sa cítite pod tlakom, začína vaša koža produkovať stresové hormóny, vrátane kortizolu, ktorý môže stimulovať aj vaše mazové žľazy, ďalej sa zvýši aj hladina testosterónu a následne aj produkcia mazu, ktorý potom upcháva póry. Vyskúšajte meditáciu, choďte na čerstvý vzduch a venujte sa sami sebe aspoň na pár minút každý deň.

  1. Potenie sa

Snažíte sa redukovať stres napríklad fyzickou aktivitou, ale akné stále pretrváva? Problém môže nastať pred alebo po tréningu. Dôležité je odstrániť si make-up ešte pred cvičením, alebo prinajmenšom ihneď po ňom. Ak make-up nenosíte, je to dobrý spôsob ako prirodzene vyčistiť vašu pokožku od akýchkoľvek nečistôt, prachu a čohokoľvek iného, čo by mohlo čakať na to, aby sa dostalo do otvorených a spotených pórov.

  1. Zvýšené odlupovanie pokožky

Niektorí sa mylne domnievajú, že dôsledné odlupovanie pokožky zabezpečí jej jasnejší a krajší vzhľad. Hoci exfoliácia (odstránenie najstarších mŕtvych kožných buniek z povrchu kože) je skvelý spôsob, ako vyčistiť pokožku od odumretých buniek, nemala by sa stať súčasťou vašej každodennej rutiny. Pri exfoliácii môže dôjsť k poškriabaniu ochrannej vrstvy kože a tiež k jej vysušeniu. Na koži sa môžu začať ľahšie upchávať póry, vzniká nadprodukcia mazu a teda aj tvorba nepríjemných vyrážok. Najlepšie je aplikovať exfoliácoiu raz týždenne a používať produkty, ktoré sú vhodné pre váš typ pleti. Rada kozmetiky Kamedis AC-CLEAR zahŕňa produkty, ktoré nie sú na olejovej báze, ale pritom ošetrujú pokožku bez jej následného vysušenia, takže pokožka zostáva hydratovaná.

 

Máte nejaké ďalšie tipy, ako zostať bez akné? Dajte nám o tom vedieť!

Späť k článkom

© 2019 KamedisTM. All right reserved

Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x